Į kitą vakcinacijos etapą Ispanija įtraukia 45–54 metų asmenis

Ispanijos Sveikatos apsaugos ministerija į kitą vakcinos platinimo etapą įtraukia 45–54 metų asmenis.

Sveikatos departamentas trečiadienį, vasario 17 d., paskelbė kitas keturias prioritetines grupes. COVID vakcinos išleidimo planas antrojo etapo metu prasidės jau šią savaitę. Po to, kai visi vyresni nei 80 metų žmonės gavo vakciną, kitą vakciną gaus tie asmenys, kurių amžius yra nuo 70 iki 79, po to eis žmonės nuo 60 iki 69 metų, taip pat didelės rizikos pacientai iki 60 metų. Pirmą kartą prakalbta ir apie žmones nuo 45 iki 55 metų, kurie dabar taip pat galės gauti Covid vakciną. „Oxford-AstraZeneca“ vakcina bus skirtas jaunesniems asmenims, o „Moderna“ ir „Pfizer“ dozės bus naudojamos vyresnio amžiaus pacientams.

Apie Oksfordo vakkcinų veiksmingumą vyresnio amžiaus gyventojams buvo diskutuojama plačiai, nes Ispanija prisijungė prie kelių kitų Europos šalių ir apribojo jos naudojimą jaunesniems nei 55 metų asmenims.

Centrinė vyriausybė pažadėjo padvigubinti pastangas paspartinti vakcinos platinimą ir lėtą vakcinų tiekimo trūkumo pradžią priskyrė nesėkmei.

Pirmadienį, vasario 15 d., Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija pradėjo paskirstyti apie 500 000 „Pfizer“ vakcinos dozių autonominėms šalies bendruomenėms, garantuodama, kad per vasario mėnesį bus paskirstyta daugiau nei 1 779 500 vakcinos dozių.

Vyriausybė šiuo metu skaičiuoja, kad Ispanija galės tiekti net 8,1 mln. dozių per mėnesį pavasarį ir kitais mėnesiais iki rugsėjo. Tokiu greičiu nebus problema vakcinuoti 33 mln. ir sukurti „visuomeninį imunitetą“.