Ispanijos kova prieš plastiką: apmokestins pakuotes

268

Ispanijos vyriausybė antradienį pasiūlė naują įstatymą dėl šiukšlių, plastiko ir vienkartinių pakuočių, siekdami jas apmokestinti ir taip sumažinti taršos šalyje apimtis.

Šiuo žingsniu bus bandoma sumažinti ir plastikinių puodelių bei butelių naudojimą greitojo maisto restoranuose ir tose maitinimo įstaigose, kur maistas tiekiamas išsinešimui. „Jei sudėtume visas atliekas, išmetamas per metus Ispanijoje, būtų galima 2 900 kartų užpildyti Santjago Bernabeu stadioną“, – sakė aplinkos ministrė Teresa Ribera.

„Vien tik įvairios plastikinės pakuotės, kurias išmetame savo namų šiukšliadėžėse, užpildytų 45 tokius stadionus“, – pridūrė ji po kabineto posėdžio, kuriame ministrai patvirtino išsamų atliekų ir dirvožemio teršalų įstatymo projektą, atitinkantį Europos direktyvas.

2021 m. vasarą Ispanijoje bus uždrausti plastikiniai šiaudeliai ir plastikiniai stalo įrankiai. Specialus plastikinių pakuočių mokestis bus įvestas iki 2023 m. sausio mėnesio. Tai reikš, kad norintys užsisakyti maistą išsinešimui, turės mokėti papildomą, didesnį pakuotės mokestį, kuris bus įskaičiuojamas į bendrą sumą.

Valstybė iš papildomo pakuočių apmokestinimo tikisi šalies biudžetą papildyti 724 milijonais eurų per metus.