Katalonija dėl karantino įvedimo nuspręs per 10 dienų

172

Katalonijos prezidentas perspėjo piliečius, kad regionui per dešimt dienų reikia išspręsti „kritinį“ infekcijų kilimą arba grįžti prie kovo mėnesį įvestų priemonių, įskaitant ir griežtąjį karantiną, dėl kurio milijonai Ispanijos gyventojų turėjo likti namuose. Bet ar grįžimas į griežtą karantiną Katalonijoje yra įtikėtina baigtis?

„Mes turime dešimt vasaros dienų, jei po jų vis dar būsime kritinėje situacijoje, teks imtis priemonių“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Katalonijos prezidentas Quimas Torra.

„Mūsų rankose yra civilinė ir istorinė atsakomybė sustabdyti šios situacijos blogėjimą ir užkirsti kelią regresui, kurio mūsų šaliai niekas nenori“.

„Vaizdingai tariant, mes vėl esame pradiniame etape, su kuriuo susidūrėme kovo mėnesį, ir visi žinome, kas tada nutiko“, – sakė Torra. „Neatmetu galimybės, kad tai pasikartos. Pažiūrėkime, ar galime išvengti to, nes niekad nenori vėl išgyventi tas tamsias dienas“.

Anot politiko, vyriausybė imsis visų būtinų veiksmų, jei per ateinančias dešimt dienų regiono užkrėtimo laipsnis sumažėtų.

Ar turistai Barselonoje ir kitose Katalonijos vietose galėtų grįžti namo, jei būtų įvestas staigus užraktas?

Pastarosiomis dienomis Vokietija, Belgija, Prancūzija, Nyderlandai ir JK patarė nekeliauti į Kataloniją arba įvedė karantiną grįžtantiems turistams. Užsienio vyriausybės buvo raginamos pristatyti įspėjimus ir apribojimus Katalonijai, atsižvelgiant į tai, kad liepos pradžioje prasidėję protrūkiai dar nebuvo visiškai kontroliuojami.

Barselonos atveju Katalonijos regioninė vyriausybė paragino 3 mln. Jos metropolijos zonoje gyvenančių žmonių kiek įmanoma daugiau likti namuose, siekiant sustabdyti infekcijos smaigalį šiame mieste.

Kino teatrai, teatrai ir naktiniai klubai taip pat buvo uždaryti, barų ir restoranų vietų skaičius sumažėjo perpus, o daugiau nei 10 žmonių susibūrimai buvo uždrausti. Tačiau po dešimties dienų COVID-19 atvejų Barselonos didmiestyje padidėjo trigubai.