Pirmą kart nuo ekonominės krizės laikų Ispanijoje nukrito vidutinė nuomos kaina

Nuomos kainos nukrito dėl koronaviruso krizės, kuri į rinką išstūmė daugiau turistinių apartamentų, todėl atsirado pasiūlos perteklius. Pirmą kartą per pastaruosius metus vidutinė nuomos kaina šalyje mažėja arba stagnuoja.

Šį sausį koronaviruso pandemija nutraukė augimo ruožą, kuris buvo nepertraukiamas nuo 2015 metų, skelbia nekilnojamojo turto svetainė „Fotocasa“.

Tai yra pirmasis kritimas, užfiksuotas po 2008–2014 m. Finansų krizės Ispanijoje. Tuo tarpu didžiuosiuose miestuose nuomos kainos ir toliau mažėja.

Nekilnojamojo turto portalai „Fotocasa“, „Idealista“ ir „Pisos.com“ ankstyvosiose pandemijos stadijose ėmė fiksuoti nuomos kainos kritimą pagrindiniuose Ispanijos miestuose.

Kiekvieną mėnesį nuoma pigo, ir tai pradėjo atsispindėti šalies vidurkyje. Bet, skaičiuojant per metus, nuomos kaina bet kuriuo mėnesiu vis tiek buvo didesnė nei tą patį praėjusių metų mėnesį.

Pasak „Idealista“, tai nėra didelis kritimas, tačiau jis yra reikšmingas, nes tai įvyko pirmą kartą nuo 2014 m. birželio mėnesio. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad nuomojamų nekilnojamojo turto objektų skaičius Ispanijoje pernai išaugo 178 proc. Portalų „Fotocasa“ ir „Pisos.com“ pateikti duomenys atspindi tą pačią tendenciją.

„Fotocasa“ duomenimis, sausio mėnesį vidutinės nuomos išlaidos stagnavo (0%), po to, kai nuolat augo 65 mėnesius. Tuo tarpu dramatiškiausią kainos kritimą pastebėjo „Pisos.com“ – 1,8% kritimas per metus, nors jau lapkričio mėnesį jis parodė nežymų 0,1% kritimą.