Valensijos „žvaigždžių chirurgas“ įtrauktas į „Forbes“ 100 geriausių Ispanijos gydytojų sąrašą

Naujas „Forbes“ geriausių Ispanijos gydytojų sąrašo leidimas dabar papildytas Valensijos vardu. Žvaigždžių chirurgas Pedro Cavadasas (Valensija, 1965 m.) yra minimas skyriuje, skirtame plastinei chirurgijai – tai specialybė, kuri ir toliau jam pelno apdovanojimus ir straipsnius visuose prestižiškiausiuose medicinos žurnaluose. 

„Forbes“ duomenimis, Cavadasas ir jo komanda Valensijos 9 de Octubre ligoninės mikro ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje kasmet vidutiniškai atlieka 1800 operacijų. Aštuonerius metus jis dirbo Manises ligoninės valstybinėje sveikatos tarnyboje, kol perėjo į privatųjį sektorių, kur pradėjo spindėti kaip chirurgas, kuris sprendžia tuos atvejus, kurių niekas kitas nedrįso paliesti. 

Cavadas dabar žinomas kaip „daktaras, darantis stebuklus“ dėl beveik neįmanomų operacijų, kurias jis įgyvendina ir kurios reguliariai pasirodo antraštėse visame pasaulyje.

Paskutinis reikšmingas jo pasirodymas viešumoje įvyko praėjusių metų pabaigoje, kai jis vedė spaudos konferenciją, kurioje paaiškino, kaip sėkmingai pašalintas milžiniškas auglys vyro veide, kuris siekė iki pat juosmens.

Ankstesnė sėkmė – ji tapo pirmuoju chirurgu, kada nors persodinusiu abi rankas tam pačiam asmeniui, išlaikęs gyvą amputuotą ranką, prijungdamas ją prie paciento kojos nervų, ir pirmasis Ispanijos gydytojas, sėkmingai atlikęs visą veido transplantaciją.

Nuo tada jis išgarsėjo ankstyvomis prognozėmis dėl COVID, nes pernai jis buvo pirmasis geriausias medicinos ekspertas šalyje, perspėjęs, kad iš Kinijos pasirodžiusios naujienos apie naują, nežinomą virusą buvo daug blogesnės, nei atrodė iš pradžių.

Jo perspėjimus, kad COVID „sunaikins Europą“, dauguma pagrindinių žiniasklaidos priemonių ir plačiajai visuomenei paniekino ir paženklino „bauginančia auka“ … kol galiausiai jo žodžiai išsipildė. Gydytojas Cavadasas taip pat paragino atlikti nepriklausomą išorės auditą dėl Ispanijos vyriausybės elgesio su sveikatos krize, kurį jis vertina kritiškai.