VIDEO: Smurto protestai Ispanijoje: suimta 160 žmonių

Per jau šešias naktis besitęsiančių protestų, kuriuos sukėlė reperio įkalinimas, Ispanijos policija areštavo mažiausiai 160 žmonių.

Dauguma suimtųjų protestavo reperio Pablo Haselio gimtajame Katalonijos regione, kur didieji miestai, tokie kaip Barselona, ​​šešias naktis iš eilės matė vien protestus ir riaušes.

Protestais siekiama išlaisvinti Haselį, kuris buvo nuteistas devyniems mėnesiams kalėti už Ispanijos monarchijos bei policijos įžeidimą savo dainų tekstuose ir pasisakymais socialinių tinklų paskyrose.

„Amnesty International“ nuosprendį panaikino. Maždaug 200 ispanų menininkų grupė, įskaitant kino režisierių Pedro Almodovarą ir aktorių Javierą Bardemą, pasirašė peticiją palaikydama perspėjimą, kad Ispanijos žodžio laisvės įstatymai kelia grėsmę „visoms viešosioms asmenybėms, kurios išdrįsta atvirai kritikuoti valstybės institucijų veiksmus.”

Protestai Ispanijoje tęsiasi jau šeštąją dieną

Tačiau protestai peržengė taikių demonstracijų, skirtų saviraiškai, ribas. Šeštadienį riaušininkai išdaužė „Nike“, „Tommy Hilfiger“, „Versace“ ir „Diesel“ parduotuvių langus Barselonos parduotuvių gatvėje La Gracia, įsilaužę pasiėmė viską, ką galėjo.

Protestuotojų įrengtos liepsnojančios barikados sugadino kelius ir šalia esančius pastatus ir net ištirpdė šviesoforus. Vien Barselonoje viešajai nuosavybei padaryta žala siekia 1 mln. eurų. Keli žmonės buvo sunkiai sužeisti, įskaitant jauną moterį, kuri neteko akies, kai buvo pašauta policijos gumine kulka. Už Katalonijos ribų protestuotojai taip pat areštuoti Madride, Bilbao, Granadoje ir Pamplonoje.